#Gufi – szczeniak pełen nadziei

🐾Gufi🐾 – nie każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ciężkie jest życie szczeniaka. Ile rzeczy ma do zrobienia taki mały piesek żeby zostać dorosłym, normalnym psem. A najważniejsze w tym jest właśnie słowo “normalnym”, bo bez socjalizacji pies i tak osiągnie dorosłość, jednak normalności może nigdy nie zaznać.

Przykładem szczeniaka, który nie doświadczył odpowiedniej socjalizacji na początku swojego życia jest właśnie mały, dziki Gufi. Jako że jestem osobą, która dopatruje się pozytywnych elementów w smutnych historiach i tutaj musze zauważyć że nasz maluszek razem z braciszkiem i mamą miał ogromne szczęście. Trafiając do najlepszego schroniska ze wszystkich schronisk, zyskał szanse na nowe, lepsze życie. Już kiedyś pisałem co myślę o Schronisko Medor. I w tej histori się to wszystko potwierdza.

Ci dobrzy ludzie wzięli pod swój dach trójkę dzikusów i razem z nami starali się nadrobić wszystkie braki w socjalizacji. Nie jest to sprawa łatwa, nie przychodzi za dotknięciem magicznej różdżki jednak efekty są znaczące. Dzięki ciągłej pracy jaką wykonuje Medorowa ekipa stan szczeniaków ciągle się polepsza! Jaki jest Gufi? Pomimo jego braków w socjalizacji jest psem którego strach przegrywa z ciekawością. Chodzi, wącha, sprawdza, tak jak to ładnie opisali w Medorze “nawet jak stoi to się rusza” ;))

Z jego charakterem braki w socjalizacji zostaną szybko nadrobione i będzie świetnym przyjacielem swojego człowieka! Pamiętajcie że nawet najlepsze schronisko nie zapewni szczeniakowi takich warunków jak własny dom. Pomóżmy Gufiemu znaleźć swojego przyjaciela! Tylko takiego prawdziwego, takiego który zdaje sobie sprawę że szczeniak musi się wiele nauczyć, a przy okazji coś zepsuć 🙂 Jeżeli ktoś chce adoptować psa, to niech robi to świadomie bo może zniszczyć szczeniakowi całe jego życie.

 

 


<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *